Hakkımızda

HEDEFİMİZ
Wellness ve kişisel/kurumsal gelişim alanında önce Türkiye sonra Dünya genelinde en çok danışılan kurum olmak.

DEĞERLERİMİZ
İşe ve insana saygı
Sevgi
Dürüstlük
Kaliteli eğitim
Hoşgörü

GELECEK HAYALİMİZ
Wellness ve Kişisel gelişim alanında milyonların hayatına dokunacağız.

BİZ KİMİZ?
2009 yılından bu yana Başarı Koçu – Kurumsal Gelişim Danışmanı ve Yazar Fırat Çakır önderliğinde 25 kişilik bir ekip ile Nişantaşı’ndaki merkezimizde sanat dünyasından, iş dünyasından ve farklı mesleklerden kişilere bireysel seanslar verilmekte olup NLP, Yaşam Koçluğu ve Sağlıklı Yaşam Koçluğu butik eğitimleri yapılmaktadır. Türkiye’nin önde gelen birçok kurumunda “Kurumsal Enerji Yükseltme Programı” adını verdiğimiz kurumsal eğitimler gerçekleştirilmektedir. Yaptığımız eğitimlerin bir benzerinin olmaması ve yapılan anketler doğrultusunda başarı sonuçlarının yüzde yüz civarında olması tüm kurumlarda vazgeçilmez eğitim şirketleri arasında olmamızı sağlamaktadır. Eğitimlere katılan herkesin gerek iş gerek özel hayatlarında elde ettikleri başarı bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir.

Bununla birlikte her yıl üniversitelerde “Motivasyon ve Başarı, İletişim – Beden Dili ve Sağlıklı Yaşam” üzerine düzenlenen seminerlerle yaklaşık 15, 000 öğrenciyle bir araya gelinmektedir.

“Bir kişi fiziksel, mental ve ruhsal olarak sağlıklı değilse gerçekten sağlıklı değildir.” felsefesinden yola çıkarak hem bireysel seanslarımızla hem de bireysel ve kurumsal eğitimlerimizle bireylerin fiziksel, mental ve ruhsal olarak sağlıklı olmaları noktasında çalışmalar yapmaktayız. Bu sayede kişilerin daha zinde, daha dinamik bir yaşam sürmeleri; kendi içleriyle, aileleriyle, çocuklarıyla, çalışma arkadaşlarıyla gerçekten doğru birlikteliği yakalamaları konusunda daha bilinçli hale gelmelerini sağlamaktayız.

VİZYONUMUZ
Fiziksel, Zihinsel, Ruhsal sağlık ve gelişim alanlarında ülke ve dünya genelinde sektörünün öncüsü olmakla birlikte yeniliklere açık, gelişime ve değişme dayalı bir anlayış ile gelecek nesillere daha sağlıklı bir hayat sunma noktasında anahtar rol oynamaktır. Eğitim, seminer, bireysel seanslarla beraber yazılı ve görsel basında da varlığı ile daha bilinçli ve kendinin – ailesinin geleceğine yatırım yapan bir toplum olma noktasında farkındalığı arttırmaktır. Fırat Çakır Akademi, Sağlıklı Yaşamanın doğru adresi olarak bir akademiden fazlasıdır.

MİSYONUMUZ
Kendini yenileyen, gelişen ve geliştiren kadrosu ile süreklilik arz eden bir yapıya sahiptir. Yapılmayanı yapan, en iyiyi arzulayan, hayal ve hedeflerini sürekli canlı tutan bir mekanizmadır. Kitap, eğitim, seminer ve bireysel seanslarla kişilerin ve toplumun sağlıklı yaşamasını amaçlar. Sosyal medya ve yazılı – görsel tüm basın kurumları ile uyum içinde çalışır. Kadrosundaki her birey ne yapacağını bilmekle beraber ne yapmayacağını da bilir. İçinde sevgi, saygı, hoşgörü ve çeşitlilik hakimdir.

NASIL OLUŞTUK ve BU ZAMANA KADAR NELER YAPTIK?
Yolculuğumuza 2009 yılında İstanbul Osmanbey’de Fırat Çakır önderliğinde başladık. Sağlık ve kişisel gelişim alanlarında var olan yanlış ve eksikleri gidermek adına çıkılan yolda bir zaman sonra yardımcı çalışanlar, eğitmenler ile güçlendik. Üniversite seminerleri, kurumsal ve bireysel eğitimlerimizin yoğunlaşmasını yurtdışı eğitim ve organizasyonlar takip etti. Onlarca kurumda yüzlerce eğitimler gerçekleştirmekle kalmayıp, kendi bünyemizde yetişen eğitmenlerimizi kadromuza dahil ettik. On iki yıldır İstanbul, Nişantaşı’ndaki merkezimizde varlığımızı sürdürmekteyiz. 25 kişilik kadromuz ile fiziksel, zihinsel, ruhsal sağlık ve gelişim alanlarında çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

BUNDAN SONRA NELER YAPMAK İSTİYORUZ?
Genişleyen kadromuzla gerek Türkiye gerekse Dünya genelinde Wellness alanında eğitimler, seminerlerle birlikte beş günlük Kaderle Randevu kampları organize edeceğiz. Online ve yüzyüze etkinliklerimizi artırarak ekibimizle birlikte daha fazla insanın hayatına dokunup değişip dönüşmelerine vesile olacağız. Yayımladığımız kitaplarımızın daha fazla insana ulaşmasını ve YouTube gibi dijital mecralarda daha aktif olmayı amaçlıyoruz.

EĞİTİMLERİMİZ İLE NEYİ KOLAYLAŞTIRMAK İSTİYORUZ?
Güne başlamakta, uyumakta ve uyanmakta zorlanan insanlarımızın bu sorununu çözmekle yetinmeyip daha doğru düşünebilme, hızlı karar verebilme, enerjik bir hayat sürebilmelerine de katkı sağlamak istiyoruz. Erteleme hastalığından kurtulmalarına, pozitife odaklanmalarına, daha fit ve sağlıklı olmalarına yardımcı olmak en büyük amaçlarımız içerisinde. Çocukluk döneminde zihnimize ekilen olumsuz duygu, korku ve kaygı tohumlarının yeniden yapılandırılmasına katkı sağlıyoruz. Böylece daha enerjik, sağlıklı düşünen, hayat ve çevresiyle barışık bir topluma katkı sağlamak istiyoruz.

Menü