Ben Değerliyim Çünkü

Ben Değerliyim Çünkü

Ben Değerliyim Çünkü Kitabı

Fırat Çakır’ın yazdığı Ben Değerliyim Çünkü kitabı özyetersizlikten özyeterliliğe; özdeğersizlikten özdeğerliliğe yapılan yolculuk için bir rehber niteliğinde…

Her çocuk eşsiz, yegâne, tek ve tam olarak dünyaya gelir. Fakat başta anne ve babasından öğrendikleri olmak üzere 0-5 yaş aralığında edindiği duygular ve alışkanlıklarla beyin gelişiminin %90’ını tamamlayarak kendisine ait olmayan bir donanımla hayata başlar. Çocukluk döneminde yaşanan olumsuzluklar özsaygısını yitirmesine neden olur. “Özsaygısızlık” olgusu beraberinde “özsevgisizliği” getirir ve sonrasında “özdeğersizlik” ve “özyetersizlik” yaşamasına neden olur.
Hayatının tamamını 0-5 yaş arasında edindiği iyi ya da kötü kazanımlarla devam ettireceği için bu olumsuz duyguları temizlemediği sürece yetişkinlik döneminde anlam veremediği duygular yaşar ve davranışlar sergiler. Kimi zaman kendinde annesini, kimi zaman babasını kimi zaman ise ailenin farklı bireylerini görür. Gerek özel gerekse aile hayatında kendisine ait olmayan bir kişilikle yaşamaya başlar. İşte bu noktada kendini ve hayatını sorgular, çözüm yolları arar. Değişmek ister değişemez. Kurduğu hayalleri gerçekleştiremez. Aradığı aşk ile elde ettiği aşk farklıdır. Olmak istediği kişi ile olduğu bambaşka kişilerdir. Üzerine kendine ait olmayan bir gömlek giydiği için kendini her zaman rahatsız hisseder, isteksiz ve hareketsiz kalır.
Çocukken beyin tarlasına ekilen kendine ait olmayan tohumlar büyümüş ve yetişkinlik döneminde meyvelerini vermeye başlamıştır. Kendi tarlasında kendine ait olmayan tohumların büyümesi ve meyvelerini vermesi özü tarafından kabul görmez.
Gerçek seans örnekleri ile güçlendirilen Ben Değerliyim Çünkü kitabında her okuyucu kendinden bir parça bulacak. Arzulanan kişi ve hayata ulaşabilmenin yollarını anlatan Ben Değerliyim Çünkü Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka kapaktan:

Her insan, en mükemmel şekilde bilge bir kişilik olarak doğar. Bilge doğdun 1’de kirlendin, 2’de korkmayı öğrenip kendine engeller koydun, 3’te yapamayacağına inandın, 4’te ben değersizim, 5’te ben yetersizim dedin ve bilge doğan seni öldürmeyi başardın.
Yaşadığın tüm korkularının, aşk acılarının, yapamam, başaramam, benden olmaz demelerinin nedeni 0-5’tir.
Açmazlarını açacak, olmazlarını olduracak, eksik kalan her yanını tamamlayacak olan 0-5’tir.
0’dan 5’e yok ettiğin hayatını 5’ten 0’a var etmeye var mısın?
BEN DEĞERLİYİM BEN YETERLİYİM, birçok bilinmezin gün ışığına çıkmasını, hayatla barış anlaşması yapmanı sağlayacak, yaşamakta olduğun hayatta, nedenini bilmediğin onlarca sorunla yüzleşmeni ve bu sorunlardan beratını almanı sağlayacak muhteşem bir eser.

Tüm Kitaplar

Menü