Bedenin Kilolu Ya Sen?

Bedenin Kilolu Ya Sen?

“Bedenimiz Şişman Olduğu Halde Beynimiz Zayıf Olduğunu Sanıyor”

Birçok insan düzgün bir bedene sahip olabilmek için akla hayale gelmeyen yollara başvurmakta. Kimileri beslenme ve diyet uzmanları ile çalışırken kimileri spor eğitmenleriyle kimileri ise haplar, otlar, çaylar ya da cerrahi müdahalelerle istedikleri kilo ve bedene sahip olmaya çalışır. İnsan doyumsuz bir canlı olduğu için istediği bedene sahip olsa dahi bununla yetinmeyebiliyor. Hep daha fazlasını istediğinden kimi zaman sağlığından oluyor. Bazen farkında olmadan hatalar da yapıyoruz. Bedenimiz kilolu olmadığı halde kendimizi kilolu sanıyoruz. Bazense bunun tam tersi durumlar söz konusu oluyor. Bedenimiz kilolu olduğu halde beynimiz zayıf olduğumuzu sanıyor; aynada gördüğü kişiyi farklı algılıyor. Hangi durumda olursa olsun kişinin kendini farklı görmesi büyük bir sorundur.

Kimi insanlar üç kilo fazlası olduğu halde kendini çok kötü hisseder ve ne kadar form tutarsa tutsun hep kilolu olmaktan yakınır. Dilinin söylediği bu söylem bir zaman sonra inanç sistemi haline gelmeye başlar. İnancı haline gelen söylemin kaderi olması kaçınılamaz. Beyin bu söylemi gerçekleştirilmesi gereken bir emir kiti olarak kabul eder ve hemen harekete geçer. Bir zaman sonra sadece üç kilo fazlası varken çok daha fazla kiloya sahip olur. İnsan neye inanırsa onu yaşar. Önemli olan kilolu ya da zayıf olmak değil, kendimizi gerçekte nasıl gördüğümüzdür.

“Bedenine kilo verdirdiğin gibi beynindeki fazla kilolardan da kurtulmalısın”

Bedenin kiloluysa sorun yok. Spor yaparsın, diyet yaparsın, destek alırsın bir şekilde aldığın kiloları verirsin. Ya beynin kiloluysa , o zaman ne yapacaksın? Beyindeki kilolar sporla ya da diyetisyenle verilmez. Bu kilolar sadece bedenini değil hayatının her alanını olduğundan farklı görmene neden olur. Bedenine kilo verdirdiğin gibi beynindeki fazla kilolardan da kurtulmalısın. Kurtulamadığın sürece aynaya her baktığında şişman bir beden göreceksin.

Bireysel seanslarımızda ilk vurguladığımız şeylerden birisi de budur. İnsanların bunu fark etmesini ve çözüme gitmesini sağlarız. Gerçekten çözüm olabilmesi için sürdürülüyor olması gerekir. Bunun da takibini yaparak danışanlarımıza ömür boyu fayda sağlamak amaçlarımızdan biridir.

Aldığın kilolar ile birlikte fiziksel ve ruhsal bozuklukla yaşayabilirsin. Her yıl benzeri durumlar yaşamak birçoğumuz için artık kaçınılmaz bir durum haline geldi. Yaz ayları geldiğinde her birimiz fit ve sağlıklı olmak istiyoruz. Zamanlı Eğitimlerden Yaza Fit Girelim Eğitimimi alarak sende bu sorunundan hızlıca kurtulabilirsin.

Diğer Makaleler

Menü