Kıyafet Deyip Geçme!

Kıyafet Deyip Geçme!

Kıyafet İle Enerji Yükseltmek Mümkün Mü?

İçinde bulunduğumuz mevsim bahar yorgunluğunun sıkça yaşandığı bir dönemdir. Anlamsız yorgunluklar, uyku halleri, iştahsızlık ya da can sıkıntısı bir çok kişi tarafından yaşanmakta. Ne kadar istirahat edilirse edilsin yorgunluk ya da isteksizliğin boyutu azalmak yerine artarak devam eder. Bu durumdan  olabildiğince az etkilenmek için bol su içmek, sebze ve salata tüketmek, spor yapmak, oksijeni bol almak, güneşten istifade etmek… gibi yollara başvurulabilir. Bunlar kısmen de olsa sorunun aşılmasına yardımcı olacaktır. Ancak bu durum sadece yeme içme ile düzelebilecek bir durum değildir. Enerjimizi arttırmak için uğraşıp fayda üretmeye çalışırken farkında olmadan enerjimizi düşürecek davranışlarda bulunabiliyoruz.

Yaşam enerjimizi aşağı çeken; düşünce, inanç, geçmiş ve gelecek korkusu, amalar, keşkeler gibi konuların yanında yanlış beslenmeden uykuya, hedef belirlemeden hayaller ve amaçlara, zihni programlamadan geleceği yapılandırmaya kadar onlarca sorunumuz var. (Yaşam Enerjini Fulle)

Gün içerisinde tercih ettiğimiz kıyafetler bizi negatif ya da pozitif etkileyecek ve yaptığımız tüm uğraşları ya destekleyecek ya da boşa çıkaracaktır. Enerji vampiri diyebileceğimiz yanlış kıyafet seçimleri bizi negatif hale getirecektir. Gündüz ya da gece, yaz ya da kış fark etmeksizin dikkat etmemiz gereken en önemli konulardan biri de kıyafetlerimizin pamuklu ve hava alabilir özellikte olmasıdır. Aynı zamanda olabildiğince canlı renkler tercih edilmelidir. Bunlar bir bütün olarak yapılmadığında gerek beslenme, spor gerek güneş ya da oksijenle yükseltmeye çalıştığımız enerjimiz istemsiz şekilde dibe vuracaktır. Hayat bir yeri eksik olduğunda aksamak durumundadır. Ancak tüm şartlar uygun olduğunda insan düzenli bir hayat yaşayabilmektedir. Kıyafetini değiştirerek enerjini de değiştirebilirsin.

Diğer Makaleler

Menü