Yeni Yıla Farklı Bir Merhaba

Yeni Yıla Farklı Bir Merhaba

“İstediklerimizin gerçekleşmesi için yeni yılda biraz daha farkında hareket edelim”

Hayallerimizin bize uygun olması gerekir. Başkalarının hayalleri ile yaşamak başka bir şeydir, kendi hayallerinin peşinde koşmak başkadır. İnsan istediklerini elde edebilmek için kendi üzerine uyan hayaller kurmalıdır. Mutlaka kurulan hayaller büyük olabilir. Burada şu soruyu sormak durumundayız: “Ben bu hayali gerçekleştirecek enerji ve mücadele gücüne sahip miyim?” Eğer cevap evet ise, kişi istediği hayalin peşinden sonuna kadar yılmadan gitmeli ve sonunda elde etmelidir.

Yeni Yılda Daha Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Birçoğumuz yola çıkarken hatta yeni yıla girerken bile enerjimizin ya da mücadele gücümüzün yeterli olacağını düşünüyoruz. Yolda rastladığımız zorluklar hevesimizi kırıyor ve hayallerimizin peşinden koşmayı bırakıyoruz. İnsan neyi, neden istediğini bilmek durumundadır. Eğer biz neyi, neden istediğimizi bilmez isek elde edeceklerimiz bizi mutlu etmeyecektir.

Yeni bir yıla merhaba diyeceğiz. 2015 yılı için hepimizin farklı hayalleri ve umutları var. İstediklerimizin gerçekleşmesi için bu yıl biraz daha farkında hareket edelim. Neyi, neden ve ne zaman istediğimizi iyi belirleyelim. Bu istekleri elde ettiğimizde ne olacak? Bizi ve çevremizi nasıl etkileyecek? Biz ve çevremiz bu durumdan nasıl etkileneceğiz? Eğer her şey olumlu ise o zaman bu istekleri gerçekleştirebilmek için neler yapmalıyız? Geçen seneden farklı nasıl davranmalıyız? Bu sene hayatımıza neleri dâhil etmeli, neleri çıkartmalıyız? Ve en önemlisi enerjimizi ve mücadele gücümüzü her zaman nasıl yüksek tutacağız? Tüm bu sorulara vereceğimiz yanıtlar ve sonrasında hayatımıza dâhil etmemiz sonucunda istediklerimize bir adım daha yaklaşacağız.

Hayallerinize inanırsanız çok yaklaşmışsınız demektir. Sakın artık durmayın! Geçmişi hatırlayıp umutsuzluğa kapılmayın. Hayal edin, tüm hücrelerinizde hissedin ve başarıyı yakalayın. (Hayallerin Arkandan El Sallamasın)

Yeni yılda tüm umutlarımızın – hayallerimizin – arzu ve isteklerimizin gerçekleşmesi dileğiyle, sevgi, huzur, sağlık, bolluk ve mutluluk her daim bizimle olsun.

Diğer Makaleler

Menü