İnsanlar Ne Düşünür?

İnsanlar Ne Düşünür?

İnsan Ne Düşünüyorsa Odur!

İnsan Ne Düşünüyorsa Odur! Bakmayı bilmeyen görmeyi bilemez. Güzel bakmayan güzel göremez. İyi düşünmeyen iyilik, sevmeyi bilmeyen sevgi bulamaz. Acı eken hüzün, mutluluk eken sevinç biçer.

“Küpte Ne Varsa Dışına O Sızar”

Kısacası küpte ne varsa dışına o sızar. İnsan, düşünce ve hayalden ibarettir. Victor Hugo’nun “Sefiller” kitabında yazdığı gibi “Yaşantımız, hayallerimizin ete kemiğe bürünmüş halidir.” Bizler ne düşünüyorsak oyuz. Hayatımız boyunca türlü olaylar yaşar birçoğuna anlam veremeyiz. Sadece neden bunu yaşıyorum demekle yetiniriz.

İnsan Niçin Düşünür?

Sürekli benzer şeyleri yaşamak canımızı acıtır; ancak bu durumdan kurtulmanın bir yolunu bulamayız. Bazen içimize atar bazense dışa vuruşlarımız en sevdiklerimizin canını yakar. Kimi insanlar her zaman güler yüzlü, mutlu olmayı başarabiliyor da ben niye başaramıyorum diye sorduğumuz sorular her defasında cevapsız kalır. Bir zaman geçer yaşadığımız sorunların üstesinden gelmeyi başarır ve yolumuza kaldığımız yerden daha güçlü devam ederiz. Ta ki benzer bir durum daha yaşayana kadar. Yine görürüz ki ne biz değişmişizdir ne de yaşadığımız olaylar.

Neden bu ve benzer durumları yaşarız? Farklı arkadaşlarımız birbirinden güzel hayatlar yaşarken bizim bu durumu yaşamamızın bir nedeni olmalı. Bir yerde yanlış yaptığımız kesindir. Eğer hayat adam kayırmıyorsa tabii ki. Bazen ihtimal vermediğimiz konular bu durumu yaşamamıza neden oluyor. Kimilerimiz hastalıklardan, kimilerimiz hüzün, kimilerimiz ise sıkıntılı hayatlar yaşamaktan kurtulamıyoruz. Bir şey yapmalı ve bugüne kadar ters giden her ne varsa lehimize çevirmeliyiz. Tüm tercihler biz yapıyor ve sonuçlarını yaşıyoruz. Kısacası “İnsan ne düşünüyorsa odur!”

Diğer Makaleler

Menü