İnsan Ne İsterse Onu Yaşar

İnsan Ne İsterse Onu Yaşar

İnsan Ne İster?

Çoğu zaman birbirine benzer olaylar yaşar ve neden hep bu ve benzeri olaylar benim başıma geliyor diye söylenir dururuz. Kimilerine kendimizce sebepler bulur, kimilerineyse bir anlam veremeyiz. Ancak zaman değişir, mekan değişir, insanlar değişir; ama yaşadığımız olaylar değişmez. Şunu unutmamak gerekir ki, hayat bir okuldur. Eğer derslerimize iyi çalışmaz ve gereken önemi vermez isek sınıfta kalırız.

Biz, insanlar ne der, kırılır, yanlış anlar gibi söylemlerden dolayı kendimizi ikinci plana atıyor ve başkaları yerine üzülmeyi seçiyoruz. Bu da bizim hayata ve geleceğe bakışımıza olumsuz etki ediyor. İnsan ne ister derken kendi isteklerimiz değilde çevremizin düşüncelerini daha çok önemseriz. Durup bir yaşadığımız olaylara, bu olayların bizde yaptığı tahribata ve hayatımıza olumsuz etkilerine bakalım. Amacımız mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamaksa, o zaman sınıfı geçmeliyiz.

Başkaları için üzülmeden, her söylenene inanmadan, hayatın merkezine kendimizi alarak yaşamayı öğrenelim. Eğer bunu yapmaz isek, hayat hep aynı senaryoyu yazmaya devam edecek. Biz de bir figüran olarak verilen rolümüzü oynayacağız. Bir şey yapmalı ve bugüne kadar ters giden her ne varsa lehimize çevirmeliyiz. Tüm tercihler biz yapıyor ve sonuçlarını yaşıyoruz. (Bu konuyla ilgili yazmış olduğum diğer bir makalemi okumak için tıkla.)

Diğer Makaleler

Menü